Dachówki betonowe BRAAS

Braas_Logo_Claim_PL_RGB

„Niezależny Instytut Ekologii (Öko-Institut e.V.) z Fryburga w swojej rozprawie dowiódł, że z punktu widzenia ochrony środowiska dachówki betonowe są rozwiązaniem lepszym niż dachówki ceramiczne.”

Dachówki betonowe

Dachówki betonowe Braas to szeroka gama produktów umożliwiająca swobodny wybór najlepszego rozwiązania. Nasze dachówki betonowe to wiele kształtów i kolorów, a także różnice wynikające z ich wielkości i sposobu montażu.

Niezwykle twarde i trwałe dachówki betonowe Braas zapewniają całkowite bezpieczeństwo nawet podczas długotrwałego działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz czy opady. Pewnie spoczywają na dachu, są wyjątkowo odporne na pękanie, a co więcej, z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii dachówki betonowe Braas pozostają czyste przez długi czas i oferują Państwu duże bezpieczeństwo na przyszłość, a przy tym wszystkim charakteryzują się również wyjątkowo dobrym bilansem ekologicznym. Dachówki betonowe Braas to następujące modele: dachówka Romańska, Celtycka, Bałtycka, Grecka, Reviva, Teviva oraz Tegalit Protegon.

Braas oferuje nie tylko dachówki o doskonałych parametrach, ale także kompletny system dachowy. Obejmuje on zestaw dachówek kształtowych dopasowanych do każdego z modeli dachówek podstawowych oraz szereg akcesoriów dachowych. Dachówki kształtowe służą do łatwego i estetycznego wykończenia kalenic, grzbietów, krawędzi dachu czy też załamań połaci.

Dachówki betonowe Braas objęte są 30-letnią gwarancją. Więcej informacji na temat udzielanych gwarancji znaleźć można na podstronie: www.monier.pl/produkty/gwarancje.html

DACHÓWKI BETONOWE BRAAS SĄ MOCNE

Jakość o sile kamienia: dachówki betonowe są wyjątkowo wytrzymałe, odporne i mocne. Z upływem czasu ulegają dalszemu utwardzeniu i dają opór gradom i ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Dachówki betonowe Braas są średnio o 90% wytrzymalsze niż wymaga tego NORMA PN-EN 490.

DACHÓWKI BETONOWE BRAAS SĄ WYJĄTKOWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU NATURALNEMU

Dachówki betonowe dojrzewają w temperaturze do 60 °C. W odróżnieniu od dachówek ceramicznych, które wypalane są w temperaturze ok. 1.000 °C, co oznacza oszczędność 70% energii i znaczną redukcję emisji CO2. Dach o powierzchni 160 m2 oszczędza tyle energii, ile starczyłoby do ogrzania domku jedno- lub dwurodzinnego przez rok.

DACHÓWKI BETONOWE BRAAS TO LEPSZA IZOLACJA AKUSTYCZNA

Dachówki te wyciszają dźwięki zewnętrzne o ok. 7 decybeli lepiej niż dachówki ceramiczne. To zmniejszenie ciśnienia dźwięku o ponad połowę. W ten sposób dachówki betonowe dają lepszą ochronę przed rosnącym obciążeniem hałasem z zewnątrz.

DACHÓWKI BETONOWE BRAAS SĄ EKONOMICZNE

Dachówki betonowe mają identyczne wymiary – każda jest dokładnie taka, jak pozostałe. Dzięki temu ich układanie na dachu jest wyjątkowo łatwe i szybkie. W ten sposób oszczędza się czas i redukuje koszty robocizny. Dachówki Braas mają idealny współczynnik jakości do ceny.

Nagrody

TOP DACHY 2012 dla  Monier Braas Sp. z o.o.

Magazyn DACHY docenił markę Braas za zaangażowanie, dbałość o jakość szkoleń oraz szczególny nacisk na promowanie poprawnych rozwiązań na dachu zarówno wśród wykonawców jaki młodzieży szkół budowlanych.

Nagrody Top Dachy 2012 mają na celu promocję wysokiej jakości produktów dachowych na polskim rynku. Wyróżnienia otrzymują firmy, które stosują innowacyjne technologie i materiały oraz propagują energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, a także mają wybitne osiągnięcia w branży dekarskiej.

Laur Klienta 2006

„BUDOWLANA FIRMA ROKU 2007” DLA MONIER!

Firma Monier otrzymała prestiżowe wyróżnienie „BUDOWLANA FIRMA ROKU 2007” w kategorii: Producent materiałów i technologii.
Opiniotwórczy miesięcznik „Builder”, podczas uroczystej Gali w Warszawie dn. 26 lutego br., przekazał na ręce Dyrektora Sprzedaży firmy Monier – Roberta Wijatkowskiego, stosowny certyfikat dokumentujący otrzymany tytuł. Szacowne Jury przyznało nam go „za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku, a menedżerowie – za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe”.
Prezes Wojciech Gątkiewicz został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem „za skuteczne zarządzanie firmą”.

Panu Prezesowi, wszystkim naszym kolegom i koleżankom serdecznie gratulujemy!

Laur Klienta 2006

BRAAS budowlaną marką roku 2007!

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Budma 2008 zostaliśmy wyróżnieni tytułem, o który walczą wszystkie firmy na polskim rynku budowlanym.
Marka Braas otrzymała tytuł „Budowlanej Marki Roku 2007” w kategorii: „Pokrycia dachowe”: najwyższa jakość, najlepsza relacja jakości do ceny, najczęściej stosowana.
Organizator konkursu – AMS Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. – od kilku lat przeprowadza ogólnopolskie badanie wśród firm wykonawczych wybranych losowo, na podstawie którego powstaje Ranking Marek Budowlanych (19 kategorii).
W 2007 r. wypowiedziało się 2050 firm. We wszystkich ocenianych podkategoriach marka Braas zdobyła największą ilość punktów.
Zdobyty tytuł dostarcza nam szczególnej satysfakcji przede wszystkim dlatego, że został przyznany właśnie przez dekarzy. To fachowcy, którzy – jak nikt inny – każdego dnia, w praktyce, sprawdzają jakość produktów dachowych dostępnych na rynku. Dla producentów to bezwzględny test, dla klientów – wiarygodna wykładnia jakości.

Laur Klienta 2006

„Laur Klienta 2006″

Ogólnopolski konkurs „Laur Klienta” organizowany jest przez Przegląd Gospodarczy Gazety Prawnej pod patronatem Instytutu Gallupa. Nagroda jest przyznawana na podstawie przeprowadzanych ankiet w półrocznym okresie, wśród klientów indywidualnych, firm budowlanych oraz firm wykonawczych. Celem przeprowadzonych badań było określenie poziomu znajomości dachówki Braas wśród konsumentów oraz opinii na jej temat.
Dachówka Braas jest najbardziej rozpoznawalną marką na rynku pokryć dachowych. Ponad połowa dachówek cementowych sprzedawanych w naszym kraju pochodzi z taśm produkcyjnych Braas. Ich walory jakościowe i estetyczne zostały dostrzeżone i docenione poprzez klientów.

Złoty Medal MTP 2006 za dachówkę Romańską Braas

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu należały do udanych i przyniosły marce Braas prestiżową nagrodę – Złoty Medal MTP 2006 za dachówkę Romańską Braas.

Medal Europejski

Medalem Europejskim została odznaczona Dachówka Romańska wykonana w innowacyjnej technologi Cisar, która powstała jako efekt zastosowania najnowocześniejszych na świecie rozwiązań w zakresie produkcji dachówek cementowych.

Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu – nagroda Business Centre Club za stały rozwój firmy, jej pozycję na rynku oraz jakość i nowoczesność produktów.

Medal Europejski

Medal Europejski za program komputerowy „Kalkulator dachowy Braas” w ramach VIII edycji Medalu Europejskiego dla Usług, organizowanego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2005 dla dachówki Sirius

Produkt Przyjazny Architekturze

„Produkt Przyjazny Architekturze” dla systemu rynnowego StabiCor na targach Budma 2005.

Produkt Przyjazny Architekturze dla dachówki Smaragd

Produkt Przyjazny Architekturze dla dachówki Smaragd (2004/2005)

Główna Nagroda targów Targbud 2004

Główna Nagroda targów Targbud 2004 dla systemu rynnowego Braas StabiCor.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2004 za Dachówkę Grecką

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2004 za Dachówkę Grecką pokrytą nowoczesną powłoką Lumino.

Medal Acanthus Aureus dla Grupy Lafarge za uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2004 w Poznaniu ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej.

Produkt Przyjazny Architekturze

Produkt Przyjazny Architekturze dla Systemu Dachowego Braas – Znak Promocyjny przyznany przez Wydawnictwo Kwieciński oraz Fundację Krajowe Forum Budownictwa i Architektury w styczniu 2004.

Produkt Przyjazny Architekturze dla dachówki Mars

Produkt Przyjazny Architekturze dla dachówki Mars (2003/2004)

Grand Prix im.Eugeniusza Kwiatowskiego

Grand Prix im.Eugeniusza Kwiatowskiego dla „Kompletnego Systemu Dachowego Braas”-nagroda przyznana na Międzynarodowych Targach Gdańskich Housebuilding- wrzesień 2003.

Złoty Medal za dachówkę Grecką

Złoty Medal za dachówkę Grecką przyznany podczas XIV Lubelskich Targów Budowlanych „Lubdom – wiosna 2003”

Brązowy Filar Budownictwa za dachówkę Celtycką

Brązowy Filar Budownictwa za dachówkę Celtycką na XXIII Targach Budownictwa Twój Dom 2003 w Bielsku-Białej

Lumino w finale ogólnoświatowego konkursu Lafarge

Lumino w finale ogólnoświatowego konkursu „Innowacje Lafarge”, Barcelona 2003 rok

Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2002

Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2002 przyznana przez Business Centre Club firmie Braas oraz Przewodniczącemu Zarządu Panu Wojciechowi Gątkiewiczowi

Medal Europejski za dachówkę Celtycką

Medal Europejski za dachówkę Celtycką w ramach V edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów, organizowanego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club

Złoty Młotek Dekarski

Złoty Młotek Dekarski przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w 2002

Stoisko Roku 2002 międzynarodowych targów BUDMA 2002

Stoisko Roku 2002 międzynarodowych targów BUDMA 2002 – nagroda „TRIO” przyznana Lafarge przez Polską Korporacje Targową

Godło programu Inwestor w Kapitał Ludzki

Godło programu Inwestor w Kapitał Ludzki na rok 2001 przyznane przez Instytut Zarządzania w Warszawie

Dyplom Targów Sacro Expo

Dyplom Targów Sacro Expo 2001 dla dachówki Sirius

Medal Europejski za dachówkę Braas

Medal Europejski za dachówkę Braas w ramach III edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów, organizowanego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club

Nagroda Główna za system krycia dachów Braas podczas Targów Oltarbud-E 2001 w Olsztynie

Złoty Klucz za system krycia dachów dachówkami Braas – X Lubelskie Targi Lubdom 2001

Dyplom za folię dachową Divoroll Pro

Dyplom za Nowy Wyrób: folię dachową Divoroll Pro – XVII Targów Mój Dom 2000 w Opolu

Srebrny Kask za system krycia dachu

Srebrny Kask za system krycia dachu podczas XVII Targów Mój Dom 2000 w Opolu

Nagroda za dachówkę Podwójne-S

Nagroda za dachówkę Podwójne-S podczas Targów Oltarbud-E 2000 w Olsztynie

Złota Syrenta Warszawskich Targów Budowlanych

Złota Syrena Warszawskich Targów Budowlanych 2000 dla dachówki Sirius

Złoty Medal na XV Targach Mój Dom

Złoty Medal na XV Targach Mój Dom ’99 w Opolu za kompleksowy system krycia dachów

Złoty Medal Targów Homebuilding

Złoty Medal Targów Homebuilding ’99 w Rzeszowie dla dachówki Sirius

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia za najatrakcyjniejsze stoisko na targach Conservatio ’99

Bursztynowy Medalion Gdanskiej Wiosny Budowlanej

Bursztynowy Medalion Gdańskiej Wiosny Budowlanej ’99 dla dachówki Sirius

Wyróżnienie dla dachówki typu Taunus

Wyróżnienie dla dachówki typu Taunus podczas Targów Technobuilding ’99 w Rzeszowie

Medal Targowy podczas Targów Targbud

Medal Targowy podczas Targów Targbud ’99 w Katowicach

Srebrny Kask podczas Targów Bud-Gryf ’99 w Szczecinie

Złota Syrenka za dachówkę Taunus podczas Warszawskich Targów Budowlanych ’99

Wyróżnienie za dachówki Braas podczas Targów Gryf-Bud ’99 w Bydgoszczy

Wyróżnienie za dachówkę Podwójne-S podczas Targów Homebuilding ’99 w Rzeszowie

Złoty Filar Budownictwa

Złoty Filar Budownictwa za kompletny system krycia dachu – XVI Targi Jesień ’99 w Bielsku Białej

Medal dla dachówki Braas

Medal dla dachówki Braas typu Podwójne-S podczas XIV Targów Targbud ’99 w Katowicach

Dyplom Wyróżnienia dla dachówki Braas

Dyplom Wyróżnienia dla dachówki Braas typu Podwójne-S – XIII Targi Targbud ’98 w Katowicach

Dyplom Wyróżnienia dla dachówki typu Podwójne-S

Dyplom Wyróżnienia dla dachówki typu Podwójne-S podczas Targów Targbud ’98 we Wrocławiu

Głowa Wawelska

Głowa Wawelska za wkład w dziedzinie renowacji zabytków – Targi Targbud ’98 w Katowicach

Złoty Kask podczas Targów Bud-Gryf

Złoty Kask podczas Targów Bud-Gryf ’98 w Szczecinie za dachówkę typu Podwójne-S

Produkt Roku

Produkt Roku 1997 w konkursie organizowanym przez Informator Budowlany Muratora

Złoty Medal na Międzynarodowych targach Budownictwa

Złoty Medal na Międzynarodowych targach Budownictwa Budma ’94 w Poznaniu