Tegalit PROTEGON

G-pro

ceglany
ceglany
brąz kolonialny
brąz kolonialny
ciemnoszary
ciemnoszary
grafitowy
grafitowy

dach-pro

 

 

 

 

 

fot-pro

Nowoczesny design – wyraźnie poprowadzone linie i geometryczny wzór. Tegalit doskonale sprawdzi się na dachu nowobudowanego budynku, nadając mu efektowny, nowoczesny wygląd. Jednak jej elegancki i prosty kształt pozwala również użyć ją na obiektach remontowanych. Oryginalny i nieszablonowy kształt wielokrotnie nagradzanej dachówki uzupełniają cztery ciekawe barwy.
Tegalit spełni oczekiwania osób twórczych, pragnących podkreślić swoją odrębność i oryginalność. Wspaniale ujmuje swoją stylistyką, geometrią i nieszablonowością nowoczesny design pokryć dachowych.

TEGALIT PROTEGON – NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW

  • Wyraźnie poprowadzone linie.

  • Wyraźny, geometryczny obraz pokrycia.

  • Podkreśla design nowoczesnej architektury.

TEGALIT PROTEGON – STYLOWE I PEWNE BARWY

  • Wiele możliwości kształtowania projektu w 4 kolorach.

KOMPLETNY SYSTEM

  • Duży wybór dachówek kształtowych oraz elementów systemu dachowego optymalnie dostosowanych pod kątem funkcjonalności, formy, barwy i materiału.

  • Kompletny dach z „jednej ręki”.

dane Techniczne:

Wymiary 330 x 420 mm

Długość pokrycia (łatowanie): ok. 312 – 340 mm

Średnia szerokość pokrycia: ok. 300 mm

Zapotrzebowanie na 1 m2 ok. 9,8 – 10,7 szt.

Waga 1 sztuki ok. 5,3 kg

Najmniejsze zalecane pochylenie połaci: 25°

Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci: 15°

Technologia Protegon

Technologia Protegon to nowatorskie rozwiązanie, opracowane i oferowane jedynie przez markę BRAAS. Dlaczego technologia jest taka niezwykła? Podczas produkcji dachówek dodawane są pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce*. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu.

Dlaczego BRAAS opracował technologię chroniącą dach właśnie przed promieniowaniem podczerwonym?

Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Światło widzialne stanowi jednak tylko ok. 38% energii dochodzącej do Ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Oznacza to, że większość energii, która ogrzewa nasze dachy, nie jest widoczna (nie wchodzi w zakres widzialnej dla ludzkiego oka fali świetlnej).

*Nawet do 300% odbitego promieniowania więcej, niż w przypadku zwykłych dachówek

Braas_Logo_Claim_PL_RGB